Powstrzymajmy budowę fabryki zmutowanych nasion

Monsanto wzmacnia swą pozycję na świecie, budując nową, olbrzymią fabrykę zmutowanych nasion w Argentynie. Sofía Gatica to mieszkająca w Argentynie matka, która sprzeciwiła się koncernowi, ale spotkały ją za to groźby śmiercią i pobicie. Nie mamy czasu do stracenia – wesprzyjmy ją i powstrzymajmy budowę fabryki.
Monsanto produkuje modyfikowane genetycznie nasiona, które w połączeniu z toksycznymi pestycydami tworzą wyniszczające ‘monokultury’ — gdzie nie rośnie nic innego poza wybraną rośliną — które pokrywają coraz większe połacie naszej planety. Obecnie koncern planuje wybudować w Córdobie jedną z największych na świecie fabryk modyfikowanych genetycznie ziaren.
Sofía, obawiając się zagrożeń zdrowotnych ze strony fabryki, stanęła na czele protestów, które poparło niemal 70% mieszkańców okolicy. Jeśli przez najbliższe 3 dni dołączy do niej 1 milion naszych członków, możemy nadać sprawie większego rozgłosu w lokalnych mediach, opublikować petycję za pomocą kampanii reklamowej i zmusić nielubianą prezydent Argentyny do zamknięcia fabryki i zatrzymania propagowania toksycznego rolnictwa Monsanto:
Stop Monsanto in Argentina
Monsanto w Argentynie
Monsanto w Argentynie 2
Prezydent Kirchner doświadcza spadku popularności i nie może pozwolić sobie na stawianie zysków Monsanto ponad dobrem narodu.
W olbrzymiej fabryce do modyfikowania nasion używane będą toksyczne chemikalia, co brzmi dość absurdalnie, skoro normalne nasiona pochodzą od roślin. Jednak w przerażającym nowym świecie według wizji Monsanto jest inaczej – rośliny są modyfikowane genetycznie, aby były bezpłodne , dzięki czemu rolnicy mogą hodować żywność tylko, jeśli kupią nasiona od Monsanto! W USA nawet 90% niektórych gatunków zbóż hodowanych jest z nasion wyprodukowanych przez Monsanto, a dzięki nowej olbrzymiej fabryce w Argentynie ta niesławna firma wzmocni swą pozycję na świecie.
Groźby i pobicie Sofíi i innych protestujących to ostatnia kropla goryczy – powstrzymajmy inwazję Ameryki Południowej przez Monsanto i zacznijmy naprawiać szkody wyrządzone naszym ekosystemom przez ich produkty:
Część ludzi argumentuje, że modyfikowanie genetyczne stanowi odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie na produkty rolnicze. Przyszłość może przynieść wiele zalet, ale często są one rozdmuchiwane przez korporacyjne machiny reklamowe (tak jak na przykład slogan, że modyfikowane genetycznie nasiona ‘nakarmią świat’, bo są bardziej wydajne niż zwykłe – w rzeczywistości istnieje niewiele dowodów na poparcie tej teorii), a zyski korporacji są często stawiane ponad dobrem ludzi i planety. Rządy powinny rozważyć ryzyka i dobrodziejstwa dla ludności, ale Monsanto potrafi sprawnie podważać władzę demokratyczną. W USA koncern przeforsował przepis, w myśl którego sędzia nie może wycofać produktu Monsanto z rynku nawet, jeśli stanowi on zagrożenie dla bezpieczeństwa ludności!
W zastraszającym tempie nasza planeta ulega zmianom za sprawą modyfikowanego genetycznie, przemysłowego rolnictwa, a nasze rządy pozostają pod zbyt dużym wpływem amerykańskiej mega-korporacji stanowiącej jądro problemu – korporacji, która stopniowo przejmuje kontrolę nad światową produkcją żywności. Nie pozwólmy, aby nasze dzieci i wnuki musiały stanowić czoła światu żywionemu przez Monsanto – możemy powstrzymać ich już dziś.
Z nadzieją,
Ricken, Meredith, Laura, Nick, Alice, Luis, Marie, Nadia i cały zespół Avaaz
Więcej informacji:
Atak na aktywistów protestujących przeciwko Monsanto (RT)
https://www.rt.com/news/argentina-monsanto-protest-clashes-483/
Powodowane przez pestycydy choroby wywołują protest przeciwko Monsanto w Argentynie (DW)
http://www.dw.com/en/pesticide-illness-triggers-anti-monsanto-protest-in-argentina/a-17013525
Wady wrodzone, rak w Argentynie powiązane z agrochemikaliami: dochodzenie AP (CTVNews)
http://www.ctvnews.ca/health/birth-defects-cancer-in-argentina-linked-to-agrochemicals-ap-investigation-1.1505096
Sofia Gatica (The Goldman Environmental Prize)
http://www.goldmanprize.org/recipient/sofia-gatica/
Złe nasiona Argentyny (Al Jazeera)
http://www.aljazeera.com/programmes/peopleandpower/2013/03/201331313434142322.html
Monsanto sieje strach (Vanity Fair)
http://www.vanityfair.com/news/2008/05/monsanto200805