Podpisz i odeślij poniższy LIST DO RZĄDU RP, POSŁÓW I SENATORÓW

DOMAGAMY SIĘ od Rządu RP, Posłów i Senatorów podjęcia natychmiastowych działań w celu zdemonopolizowania rynku paszowego w Polsce. Mówię/my zdecydowanie NIE dla nowej propozycji ustawy o paszach! Domagam/y się wdrożenia procesu odchodzenia od GMO w paszach – w pierwszym roku (2017) redukcja białka GMO o 35%, w drugim (2018) o 70%, w a po trzech latach zupełne zaprzestanie stosowania tego białka.

DODATKOWE INFORMACJE:

10 lat (!) nie wystarczyło rządzącym, aby chociaż w minimalnym stopniu uwolnić Polaków od zabójczej paszy z GMO; chociaż w minimalnym stopniu uniezależnić Polskę od korporacji.
Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść w życie po upływie 2 lat od dnia jej ogłoszenia, tj. od dnia 12 sierpnia 2008 r. Termin wejścia w życie ww. zakazu został jednak ponownie przesunięty na dzień 1 stycznia 2013 r. a później na dzień 1 stycznia 2017 r. …
UWAGA! Nowy projekt ustawy o paszach przesuwa na dzień 1 stycznia 2021 r. termin wejścia w życie ww. zakazu, czyli o kolejne 4 lata!
TO SKANDAL! NOWA PROPOZYCJA USTAWY O GMO TO WYRAŹNY GEST POPARCIA DLA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI I WOLNOŚCI POLAKÓW.

Nie jesteśmy skazani na soję GMO i gdyby tylko była wola polityczna są alternatywne rozwiązania, z pożytkiem dla polskich rolników i hodowców, stanu gleb, krajowych finansów; z pożytkiem dla zdrowia ludzi i zwierząt. A chodzi tu o ponad 3 mld złotych w skali roku, bo tyle wart jest import_ genetycznie modyfikowanej śruty sojowej.

Mówimy zdecydowanie NIE dla nowej propozycji ustawy o paszach!

Obecnie stan zaopatrzenia w mięso i inne produkty odzwierzęce oraz ich ceny zależą od import_u 2 mln ton śruty sojowej genetycznie modyfikowanej. Poprzez prywatyzację sektora zaopatrzenia i produkcji pasz organy państwa zostały całkowicie pozbawione kontroli nad prawidłowością jego działania a w konsekwencji nad bezpieczeństwem żywnościowym Narodu. Istnieje zatem realne zagrożenie, że wskutek spekulacyjnych działań import_erów pasz, w każdej chwili może dojść do drastycznych podwyżek cen żywności lub jej zabraknąć na rynku.

Na całym świecie rosną obawy i lęki o zdrowie związane z konsumpcją żywności z GMO w tym nabiału, mięsa i jaj pochodzących od zwierząt karmionych paszami skażonymi GMO. W Polsce podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej 70-80% konsumentów jest przeciw GMO. Wszystkie Sejmiki wojewódzkie ogłosiły się strefami wolnymi od GMO, podejmując rezolucje i uchwały i domagając się zakazu GMO.

PROJEKT USTAWY:
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12284706/12349516/12349517/dokument218550.pdf
WAŻNY ARTYKUŁ:
http://gmo.net.pl/2012/07/awantura-o-pasze-czy-chodzi-o-nasze-zdrowie-czy-raczej-o-pieniadze/

14 komentarzy do “Podpisz i odeślij poniższy LIST DO RZĄDU RP, POSŁÓW I SENATORÓW”

 1. Kategorycznie protestuję przeciwko jakimkolwiek poczynaniom wprowadzającym GMO na obszar Polski.

 2. Cóż takiego się stało, że nagle PiS zmienił front w stosunku do GMO ?

 3. Stop gmo w pożywieniu dla nas i naszych dzieci. Ratujmy przyszłość Polski.

 4. Zdrowa zywnosc, woda i powietrze sa podstawa naszego zdrowia i zycia, zdrowia i zycia naszych dzieci. Nie ma nic wazniejszego od dbalosci o ziemie, na ktorej zyjemy. Dopuszczenie mozliwosci prowadzenia upraw gmo, to zabijanie narodu i niszczenie jego ziemi.

 5. Mówimy zdecydowanie NIE dla nowej propozycji ustawy o paszach!
  Nie chcemy GMO w Polsce !

 6. Mówimy zdecydowanie NIE dla nowej propozycji ustawy o paszach!
  NIE chcemy GMO w Polsce.
  Dajcie nam żyć tak jak chcemy.

 7. Wszyscy chcemy mieć SZANSĘ na zachowanie zdrowia i życia. GMO wdziera się do naszych kuchni niepostrzeżenie, to zbrodnia. W dotychczasowych wojnach światowych widać było wroga, nie oddajmy się teraz na własnych talerzach na zatracenia i przyszłych pokoleń ! Kupować choroby w sklepie spożywczym? JA NIE CHCĘ !!!

Możliwość komentowania została wyłączona.