Pikieta przed Pałacem Prezydenta w sprawie WETA dla noweli ustawy o GMO

Wszyscy SOLIDARNIE,

konsumenci i rolnicy przyjdźmy w środę 28 marca 2018 na pikietę pod Pałacem Prezydenta w celu wyrażenia WETA dla ustawy o GMO.

KIEDY:

Środa, 28 marca 2018 roku, przed Pałacem Prezydenta na Krakowskim Przedmieściu 48/50, o godz. 11:00.

 

Obecny projekt Ustawy o GMO jest sprzeczny z Konstytucją RP, narusza on przepisy o ochronie zdrowia, środowiska i własności rolnej, a ponadto jest sprzeczny z deklaracją rządu, że Rzeczpospolita Polska ma być krajem wolnym od GMO.
Wbrew oficjalnemu stanowisku Rządu, który w fałszywym przekazie medialnym ogłasza, iż znowelizowana ustawa całkowicie zabezpiecza Polskę przed GMO, zapisy noweli ustawy w obecnym brzmieniu zawierają regulacje legalizujące prowadzenie upraw roślin GMO na terytorium naszego kraju, bez żadnej prawnej możliwości zastosowania skutecznej ochrony.

Konstrukcja prawna noweli ustawy o GMO jest wadliwa i sprowadza się do ustawowego przyzwolenia na uprawy transgeniczne na terytorium RP, co jest jednoznaczne z przyznaniem prawa do biologicznego skażenia naszego kraju na niespotykaną dotychczas skalę.

NATOMIAST 67% POLAKÓW NIE ZGADZA SIĘ NA OBECNOŚĆ GMO W POLSCE.

Wprowadzenie upraw GMO do Polski spowodowałoby:

• nieodwracalne skutki zdrowotne dla całego narodu,
• nieodwracalne szkody dla środowiska naturalnego,
• utratę suwerenności żywieniowej naszego kraju,
• wyeliminowanie Polski z rynku jako dostawcy zdrowej, ekologicznej, nieskażonej żywności na rynki europejskie i światowe,
• dewastację rolnictwa oraz polskiego przemysłu rolno-spożywczego.

Polscy rolnicy i konsumenci, rodzice, dziadkowie, synowie i córki, w środę 28 marca 2018 roku będą apelować do Prezydenta RP o:

1. zawetowanie projektu ustawy w celu wprowadzenia proponowanych przez stronę społeczną poprawek do ustawy o GMO,

względnie o

2. skierowanie przedmiotowej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności ustawy z Konstytucją RP,

niezależnie od tego będziemy apelować o:

3. podjęcie skutecznych działań w sprawie wpisania do Konstytucji RP bezwzględnego zakazu stosowania organizmów genetycznie zmodyfikowanych w rolnictwie oraz żywieniu ludzi i zwierząt.

Zmobilizujmy nasze siły i przypomnijmy Prezydentowi, że jego wyborcy mówią stanowcze NIE dla GMO w POLSCE. Chcemy, aby Prezydent przed podjęciem decyzji o losach ustawy był świadomy tego, iż MY-SUWERENI patrzymy mu na ręce.

Nasza delegacja ZAMIERZA spotkać się z Prezydentem RP w celu wręczenia pisma wyjaśniającego wadliwość obecnej ustawy o GMO oraz petycji z podpisami tysięcy Polaków, którzy domagają się całkowitego zakazu GMO w naszym kraju.

Jeśli NIE WYRAŻASZ SWOJEJ ZGODY NA WPROWADZENIE UPRAW GMO DO POLSKI DOŁĄCZ DO NAS – WEŹ UDZIAŁ W PIKIECIE O ZAWETOWANIE ustawy o GMO.

2 komentarze do “Pikieta przed Pałacem Prezydenta w sprawie WETA dla noweli ustawy o GMO”

 1. Należy dążyć do jak najszybszego ograniczenia lub nawet zakazania stosowania glikosatu !
  Bezwzględnie potrzebne upublicznienie zagrożenia ze strony tego środka.

 2. Tak.całkowicie się zgadzam z całością prezentowanych tu poglądów. Dodać jeszcze należy walkę o kategoryczny zakaz stosowania.i obrotu w Polsce zabójczych dla komórek ludzkich środków chemicznych niby to chwastobójczych a związanych z.GMO jak glikosat w formie Randapu produkcji bandyckiego koncernu Monsanto (już przejętego przez niemiecki koncern Bayer). Kilka lat temu widziałam angielskojezyczny film dokumentalny o historii powstania i draństwach tej firmy amerykańskiej w Ameryce Południowej. Był też w internecie. Bardzo, bardzo gorąco polecam jego.obejrzenie ! Wyjaśnia b.wiele wraz z agresywnym marszem na plantacje europejskie w tym już i polskie.To są przecież wyjatkowo krociowe zyski i cała ogromna światowa polityka globalistyczna wraz z władzą ! Skutkiem jej ma być realizacja zaplanowanego zmniejszenia populacji ludzkiej. Stąd powodowanie celowo cięźkich chorób genetycznych u ludzi poprzez rośliny i zwierzęta transgenicznie zmodyfikowane oraz przy tym obowiazkowo dodawane i propagowane trucizny chemiczne jak rozpowszechniony glikosat (Randap
  Setki reklam w internecie, gazetach i TVP tego niby to tylko chwastobójczego srodka przynosza efekty u naiwnych, bez krytycznych nie tylko młodych, którym wciskanie jest przez kolorowe niemieckie szmatławce gazetowe moda.na ściśle wyznaczone rodzaje trawników, przy pomocy tego srodka.
  To lobby przecież juź widać ewidentnie i w Polsce.
  Straszliwe skutki też już u nas widać ale rządzący „uczeni” tego nie chcą widzieć. Póki ich ten problem osobiście. nie dotknie.A problemy okropnych chorób genetycznych.zaczynają narastać lawinowo i w Polsce.Tylko nikt jeszcze się tym.nie zajmuje kompleksowo i poważnie. Taka niby to totalna nieświadomość ich przyczyn.A przecież nie tylko są światowe badania ale i polscy uczeni też je znają np.w SGGW. Medycyna u nas robi tylko mizerne próby leczenia , raczej bez poważnych kompleksowych badań co do przyczyn.Bo najlepiej i najszybciej im wychodzi aborcja. I po sprawie !
  Stąd mamy popieranie „czarnych marszow” głupich oczadziałych bab.i zwlekanie PiSu z ustawą antyaborcyjną. A tragedie jak w.mojej rodzinie są coraz liczniejcze.Randap (glikosat) powoduje nie tylko raka ale zwlaszcza problemy związane z bezpłodnością kobiet, obumieraniem płodu, rodzeniem się dzieci z różnymi ciężkimi porazeniami szczególnie całego układu pokarmowego i oddechowego, ż ciężkimi znieksztalceniami twarzoczaszki, wodoglowiem, itp
  Polska medycyna systemowa nie żajmuje się w ogóle kompleksowo takimi przypadkami.Rodzice tak chorego dziecka zdani są sami na siebie nie tylko w walce z takimi wadami genetycznymi dziecka, w opiece całodobowej nad nim ale i wyszukiwaniu specjalistów po internecie i znajomych. Tragedia !
  A niestety w parlamencie polskim wciąż
  glupich i pazernych nie brakuje i to w samych tak licznych komisjach sejmowych zdrowia i wsi.
  Jakoś bardzo wiele już. miesiecy np. Komisja d/s Wsi i Komisja Zdrowia ” zajmują się problemem
  samego wprowadzenia zakazu ( tak jak w innych krajach !) stosowania i obrotu Randapem !
  .Przecież widać tu skuteczność chyba niemieckiego lobby koncernowego bo są swiatowe wyniki badan co do niewatpliwej szkodliwosci glikosatu. Więc w czym problem ? Czy UE tj. Niemieckie ( lub przekupione takźe amerykanskie) koncerny pozwolą na taki zakaz w Polsce ?
  Pozdrawiam wszystkich walczacych o zdrowie i źycie ludzkie, źycząc szybkiego powodzenia we.wszystkich tych sprawach
  Maria

Możliwość komentowania została wyłączona.